![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Misc. paintings / Väggplaketter 5737736
*
nr 573 7736
Väggplaketter
Lenght: ()
3 st. keramik, motiv från Antiken, c:a 18x15
Estimate:
100
Sold:
SEK 450
Auction date:
Monday Mars 30 2009
at 19:14:42
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/3 12:45:16
1
150 kr
29/3 22:49:12
2
Vinnande bud
30/3 15:37:35
3
400 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antiken keramik konst väggplaketter
-
6358 Bemålade tryck
4 pcs, China, contemporary production. Image dimen..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:03
-
6206 GRAPHIC ART
6 parts, Offset, Holländska konstnärer, 1971. Sign..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:57
-
6363 Pubtavla
Newmarket Tavern, painted wood. Height: 90 cm, Wid..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:12
-
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sweden. Vitlökar. ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:26
*
Väggplaketter
nr 573 7736
Väggplaketter
Lenght: ()
3 st. keramik, motiv från Antiken, c:a 18x15
Estimate: | 100 |
---|---|
Sold: | SEK 450 |
Auction date: |
Monday Mars 30 2009 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
28/3 12:45:16 | 1 | 150 kr |
29/3 22:49:12 | 2 | Vinnande bud |
30/3 15:37:35 | 3 | 400 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antiken keramik konst väggplaketter
-
6358 Bemålade tryck
4 pcs, China, contemporary production. Image dimen..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:03 -
6206 GRAPHIC ART
6 parts, Offset, Holländska konstnärer, 1971. Sign..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:57 -
6363 Pubtavla
Newmarket Tavern, painted wood. Height: 90 cm, Wid..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 19:12
-
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sweden. Vitlökar. ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:26